Menü
Sepetiniz
Hsn Architecture     !               Discounts and special offers are available on the signs.                 We have special design box lettering works.

Teslimat ve İade

Teslimat ve İade

 

ALIŞVERİŞ AŞAMALARI İLE İPTAL VE İADE ŞARTLARI

 

1-Ödeme Süreçleri

Tüm bankalara ait kredi kartı, banka (ATM) kartı, sanal kart, BKM Express ve kredi/banka kartlarınız ile havale ve EFT yöntemi ile ödeme ile yapabilirsiniz. Kredi kartı veya banka kartınız online- internetten alışveriş işlemlerine açıksa alışverişinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda ödeme bedeli kargo firmaları tarafından alınmakta olup 10 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Banka (ATM) kartıyla veya kredi kartınız ile ödeme yaparken kart bilgilerinizi girdiğiniz ödeme ekranında "3D Secure’’ sistemi ile şifrenizi girmek için ayrı bir ekrana yönlendirileceksiniz. 3D Secure güvenlik sistemini kullanabilmeniz için kartınız 3D secure sistemine kayıtlı olmalı ve online alışverişe açık olmalıdır. Banka kartınızını online alışverişe açtırmak ve 3D Secure güvenlik sistemine kaydettirmek için lütfen bankanızla iletişime geçiniz.

Kargo bedeli ve ilgili kampanyalar sebebiyle dönem dönem kargo bedelinin ücretsiz olması ödeme sayfasında belirtilmektedir.

 

2-Ödeme Seçeneği

Ödemelerinizi bütün bankalara ait kredi kartı, banka (ATM) kartı, sanal kart, BKM Express ve kredi/banka kartları, havale ve EFT yöntemi ile yapabilirsiniz. yapabilirsiniz.  

 

Önemli Uyarı:

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik ve ilgili yasal mevzuat uyarınca: ‘’Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez. Bu süre; kuyumla ilgili harcamalarda dört ay, elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında altı ay, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık, konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda, sağlık ürünü alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde ve vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.’’

Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Bu durum genel bir banka uygulaması olup, süreç bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir.

Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması, tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Taksitli işlemlerin iadelerinde, tutarın tamamı www.reklamabak.net  tarafından kredi kartınızın ait olduğu bankaya tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

 

3-Kredi Kartı Bilgilerinin Saklanması

Kart bilgileri,  reklamabak sisteminde saklanmamaktadır. Bu nedenle, kartınız bilginiz dışında  reklamabak tarafından kullanılamaz. Satın alınan bir ürünün bedelinin tekrar tahsil edilmesi, www.reklamabak.net’ın ve bankaların teknik alt yapısı tarafından engellenmektedir.

Bilginiz olmadan kredi kartınız ile  alışveriş yapıldığını tespit etmeniz halinde yasal yollara başvurmanız gerekmekte olup, alışverişin detaylarının yasal merciler tarafından istenmesi halinde paylaşılacaktır.

 reklamabak.net e üyelik, ürün/hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girilen bilgiler, keza kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

 

4-Teslimat Süreçleri

 

Yurt içi Teslimat

Siparişler üyelik bilgilerinde yer alan kayıtlı teslimat adresine kargo ile gönderilir. Teslimatın sağlanması amacıyla müşterilere ait kişisel veri niteliğindeki adres bilgileri kargo firması ile paylaşılmaktadır. Sipariş verilmeden önce teslimat adresinin kullanıcı tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

 

 Reklamabak ve kargo Firmaları arasında yapılan anlaşmaya göre; siparişiniz kargoya verildikten sonra İstanbul Merkez alınarak 0-600 KM alan içerisindeki siparişler 1 iş gününde, 600KM üstü adreslere 3 iş günü içerisinde ürünler teslim edilecektir. Mobil alan içerisinde kalan yerleşim yerleri için kargo firması ile görüşülerek, mobil alan sorgulaması yapılmaktadır.

 

Mobil Alan; Mobil alan olarak tanımladığımız bu bölgeler, operasyonel olarak standart hizmet alanları dışında kalan, haftanın belirli günlerinde teslimat yapabildiğimiz mevkii ya da yerleşim birimleridir. Bu kapsamda mobil alanlara teslim süreleri farklılık gösterebilmektedir.

 

5-İade Politikası

 

Müşteriler, Siparişler ile birlikte müşterilere gönderilmiş olan fatura ile birlikte iade formunun eksiksiz olarak doldurarak  Reklamabak’ın iade merkezine göndermelidir. Ayrıca iade formunda mutlaka iade edilen ürünün neden iade edilmek istendiği ve karşılığında hangi hukuki hakkın (ürün iade edilerek bedel iadesi, ürün değişimi gibi.) kullanılmak istendiğinin belirtilmesi gerekmektedir.

Cayma hakkının kullanılması halinde satın alınan ürünün SATICInın anlaşmalı olduğu kargo firması Aras Kargo ya da Yurtiçi ile iade edilmesi gerekmektedir.

İade ürünün anlaşmalı kargo firması ile gönderilmesi halinde cayma hakkının kullanımından kaynaklanan iade masrafları  Reklamabak’a ait olacaktır. Cayma hakkının kullanımında  Reklamabak’ın anlaşmalı olduğu kargo firması dışında ürün iade gönderimi olması halinde iade gönderi kargo masrafları Müşteri tarafından karşılanacaktır.

Kapıda ödeme ile verilen siparişlerde ve/veya kargo ücreti ödenen siparişlerde kapıda ödeme hizmeti bedeli ve kargo ücreti bedelinin iadesi mümkün değildir.

 

Cayma hakkının kullanılması için 14 (On dört) günlük süre içinde  Reklamabak’a faks, telefon veya e-posta ile bildirimde bulunulması ve yasal mevzuata göre kullanılmamış olması şarttır.

Cayma hakkının kullanılması halinde Müşteri,  Reklamabak’ın anlaşmalı olduğu kargo firması yoluyla cayma hakkı bildiriminin  Reklamabak’a ulaşmasından itibaren 10 (On) gün içerisinde malı iade etmekle yükümlüdür.

Aksi takdirde cayma hakkı talebi geçersiz sayılacaktır. Cayma hakkı kullanılması durumunda kargo tutarı müşteri tarafından karşılanmaktadır. 

 

-İade hakkının istisnaları:

 

Niteliği itibarıyla; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Aşağıdaki durumlarda Müşteri iade hakkını kullanamamaktadır.

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler,

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

İade hakkı kullanılarak yasal mevzuata uygun bir şekilde iade edilen ürünlerin bedeli  Reklamabak tarafından 14 gün içerisinde Müşteriye iade edilir.

 

6-İletişim Bilgileri

 Reklamabak

 

info@ Reklamabak.net